دا نستینیها

قناری
اگر به دنبال خرید پرنده‌ای خوش‌صدا هستید که برایتان آواز بخواند، قناری را انتخاب کنید. البته این را هم بدانید که باید در جست‌وجوی پرنده نر باشید چون ماده‌ها آواز نمی‌خوانند. روش تشخیص نرها از ماده‌ها خیلی ساده نیست و کمی تجربه می‌خواهد:
قناری نر، جثه بزرگ، رنگ‌آمیزی زیباتر، شفاف‌تر و تحرک بیشتری دارد که تشخیص آن برای افراد عادی آسان نیست.
بهترین حالت نگهداری قناری این‌ است که در قفس فقط یک پرنده نر داشته باشید. قناری پرنده کوچکی است و می‌تواند همدم آوازه‌خوان خوبی برای شما باشد.
قیمت قناری‌ها برحسب نوع صدایشان گاهی به میلیون هم می‌رسد اما قناری‌های معمولی در بازار با قیمت مناسبی به فروش می‌رسند. غذای این پرنده شامل انواع دانه‌ها و سبزیجات است.

 / 2 نظر / 22 بازدید
مهدی

به نظرم خوبه اطلاعات بیشتری در این باره ارائه شود یکی از سایع ترین مشکلات قناری در فصول گرم خراب شدن یا مشکل پا این پرنده است که بر اثر گرمی زیاد محل یا دادن دانه های گرم مثل هفت تخم بصورت روزانه یا دادن تخم مرغ زیاد پاهای این پرنده قرمز و ملتهب شده و در برخی از قسمتهای باعث زخم شدن می شود البته زمانی که این اتفاق صورت می گیرد نرگان نباشید و با ضد عفونی و استفاده از قطه گلیسیرین یده بوصرت هر روی روزی یکبار این زخم خوب و هیچ اثری از آن بجا نمی ماند در این زمان فقط از تخم کاهو و برگ کاهو و کدو خورشتی و خیار برای این پرنده استفاده کنید و مطمئن باشید ظرف 8 روز زخم آن خوب خوب می شود پس نگران نباشید من وظیفه دونستم این را یاد اوری کنم چون من قناری های خوبی را بخاطر ندانستن این موضوع از دست دادم پس شما حداقل این تجربه تلخ را نداشته باشید .